BGV Group Management. Здоров’я і безпека
Здоров’я і безпека
- Home
- Здоров’я і безпека
РЕГЛАМЕНТИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЗДОРОВ’Я ТА БЕЗПЕКИ
Видобування корисних копалин згідно ЗУ «Про оцінку впливу на довкілля» належить до видів планованої діяльності та об’єктів, які можуть мати значний вплив на довкілля і підлягають обов’язковій оцінці впливу на довкілля. Ця процедура проводиться до початку будь-якої діяльності підприємства, включаючи підготовчі роботи чи будівництво. Підприємство має отримати позитивний висновок від Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України. Для цього розробляється Звіт з оцінки впливу планованої діяльності на довкілля. До звіту входить інформація про сучасний стан території, наявність заповідних чи культурних об’єктів, описується технологічна схема виробництва, визначається можливий вплив підприємства на всі компоненти довкілля (атмосфера, вода, ґрунт, клімат, флора, фауна тощо) та прописуються заходи, які підприємство буде здійснювати, щоб його мінімізувати.

- Дозвіл на викиди забруднювальних речовин — регламентує допустимі викиди підприємства, використовується для подальшого контролю за дотриманням вимог.
- Дозвіл на спеціальне водокористування — регламентує місце водозабору, об’єм використаної води, обсяги скидів, місце скиду, допустимий хімічний склад стічних вод.
- На підприємстві обов’язково запроваджується роздільний збір відходів — відповідно мають бути обладнані площадки, встановлена відповідна тара, розроблені паспорти місць збирання відходів, остаточні договори на утилізацію.
- Проєкт рекультивації — регламентує яким чином буде здійснена рекультивація після відпрацювання родовища. Рекультивація планується так, що б максимально повернути відпрацьовану ділянку до природного стану. Проведення рекультивації є обов’язковим.
В залежності від ситуації можуть бути інші документи. Наприклад, якщо є свердловина, то має бути її паспорт, якщо є очисні споруди, то має бути їхній паспорт та інструктаж осіб, що з ними працюють тощо.

Важливим екологічним моментом діяльності підприємства є післяпроєктний моніторинг. Підприємство зобов’язане контролювати свій вплив на різні компоненти довкілля. Загальні вимоги до такого моніторингу прописуються у висновку до Звіту з оцінки впливу на довкілля. Підприємство розробляє план та графік моніторингу, узгоджує його з Міністерством. Відповідно до цього плану організації, які мають відповідний Сертифікат, проводять моніторинг. Зазвичай до нього входять аналіз повітря робочої зони та на межі санітарної, аналіз стічних вод та вод водних об’єктів, у які скидаються стоки, аналіз ґрунтів, вимірювання рівня шуму.
