BGV Берилій

Брошура

з детальною інформацією про родовище, його геологію, мінералізацію, резерви, дозволи на видобування та технології:

Пержанське родовище берилієвих руд

Житомирска область, Україна

Основні факти:

Берилій є рідкісним металом, котрий володіє унікальним поєднанням фізико-механічних властивостей і підходить для широкого спектра застосувань.
Космос. Починаючи з теплових екранів, що захищали астронавтів Меркурія НАСА, і закінчуючи орбітальними телескопами завтрашнього дня, берилієві матеріали займають передове місце у надзвичайних дослідженнях космосу в нашому світі.
Зв’язок. Берилій використовується у виробництві обладнання телекомунікаційної інфраструктури, комп’ютерів та стільникових телефонів, допомагаючи тим самим людям у всьому світі підтримувати зв’язок.
Нафта, газ та альтернативна енергетика. Берилій широко використовується в енергетичній галузі для видобутку нафти та газу, і він відіграє важливу роль у пошуках чистих та доступних джерел енергії.
Медицина. Досягнення прогресивного обладнання, діагностики та лазерної медицини стали можливими завдяки міцності та стійкості цього універсального металу
Транспортна промисловiсть. Сплави берилію використовуються в автомобільних складових та авіаційних приладах для забезпечення надійної роботи життєво важливого обладнання та підвищення енергоефективності.
Безпека. Застосовуваний в автомобільних подушках безпеки та електронних гальмівних системах, супутниках прогнозу погоди, виявленні хімічних речовин, спринклерних системах протипожежного захисту та аварійно-рятувальному обладнанні, берилій допомагає захистити нас.
Оборона та безпека. Світові збройні сили покладаються на берилій — важливу складову зброї, систем наведення, спостереження та розвідки.

Огляд родовища берилієвих руд

Пержанське родовище берилію знаходиться в Житомирській обл. України. У 20 км. від родовища знаходиться залізнична станція Олевськ, безпосередньо до родовища примикає автодорога з асфальтовим покриттям і підведена ЛЕП 10 кВт.
Розвідка Пержанського родовища берилію проводилася в 1962–1977 р. Для підрахунку запасів було пробурено 236 500 метрів свердловин, пройдено 7104 метра підземних гірничих виробок на двох горизонтах
Beryllium map

ПІДТВЕРДЖЕНІ РЕЗЕРВИ:

Запаси руди

0

тисяч тонн

BeO

0 .8

тисяч тонн

Бортовий вміст
BeO

0 %

В перерахунку на метал

0

тонн берилію

На баланс поставлені

0

тонн цинку, котрий видобувається попутно

Beryllium rock
Родовище вважалося підготовленим до промислового освоєння. Руда переважно (95%) представлена гентгельвіном Zn4 (BeSio4) 3, близько 5% фенакітові руди Ве2 (SiO4).
Разом з прогнозними ресурсами продуктивність Пержанського рудного поля оцінюється в 37 000 т ВеО.
Крім цього, в цей час проводяться дослідні роботи з вивчення можливості попутного вилучення цинку, срібла, танталу