
BGV представила свої графітові та рідкоземельні проєкти у рамках міжнародної конференції у Брюсселі
Команда BGV Group Management представила європейській бізнес-спільності власні графітові та рідкоземельні проєкти, які реалізовує в Україні. Презентація відбулася у рамках Інвестиційного дня України на загальноєвропейському щорічному заході Raw Materials Week, що проходить у Брюсселі з 14 по 18 листопада.

Член Ради директорів інвестиційної групи BGV Сергій Войцеховський акцентував на сировинному потенціалі України та проєктах BGV Group Management зокрема. Так, підприємства інвестиційної групи працюють у 5 областях на 13 родовищах, серед яких провідне місце займають саме рідкоземельні та графітові проєкти — Балахівське родовище на Кіровоградщині, Завалівське родовище в Одеській області, а також Пержанське та Ястребецьке родовища на Житомирщині.

«Графіт визнано стратегічним мінералом як в Америці, так і Європі. Уже в наступному 2023 році для сировинного забезпечення виготовлення літій-іонних батарей Європа потребуватиме 90 тис. тонн сферичного графіту. Ми бачимо, що надалі ця потреба лише зростатиме. Відповідно до Benchmark Mineral Intelligence анонсовані в Європі проєкти до 2031 року потребуватимуть біля 20 мільйонів тонн графітової руди щорічно. І співпраця з Україною в частині забезпечення найбільших промислових потужностей має низку конкурентних переваг — як з огляду на ціну, якість продукції та її запасів, так і з огляду на логістичні переваги у порівнянні з нинішніми країнами-виробниками. Адже на сьогодні сферичний графіт виготовляється у Китаї, Японії та Південній Кореї. У той час, як основні промислові центри, що потребують графіту, розташовані в Європі», — зазначив Сергій Войцеховський.
Сергій представив BGV Group Management як основного українського партнера у сфері видобутку графіту, закцентувавши на низці переваг компанії:
- BGV володіє дозволами на видобуток у рамках родовищ графітової руди з підтвердженими запасами та великими перспективними площами: понад 180 млн тонн — розвіданих запасів родовищ.
- Проєкти розташовані у видобувних регіонах з відмінною інфраструктурою, що значно спрощує питання логістики.
- Технологічне тестування та пілотні випробовування, виконані профільним європейським дослідним центром ANZAPLAN, підтвердили високу якість продукції: продуктивність зразків сферичного графіту підприємств BGV для літій-іонних акумуляторів є вищою за середньоринкові показники та за певними характеристиками є близькими до теоретичного максимуму.

За словами Сергія Войцеховського, повна проєктна потужність виробничого комплексу в Україні, над яким працює інвестиційна група BGV, становитиме 100 тис. тонн якісного графітового концентрату в рік та 38 тис. тонн сферичного графіту для літій-іонних батарей, що покриє значну частину потреб ринку ЄС. Наразі компанія проводить 2-й етап пілотних випробовувань збагачувальної фабрики та завершує роботу над попереднім техніко-економічним обґрунтуванням (PFS) і буде готова офіційно представити інвесторам його результати на початку 2023 року.
Наприкінці виступу Сергій наголосив на тому, що BGV Group Management орієнтована на міжнародну співпрацю та європейські стандарти. Тому, окрім законодавства України, у своїй роботі підприємства Групи керуються Директивами ЄС щодо екологічності роботи заводів і родовищ. Промислова діяльність компаній відповідає 8 Директивам ЄС, які регулюють вплив на навколишнє середовище, доступ громадськості до екологічної інформації, викиди, відходи, збереження флори та фауни тощо. Підприємства BGV одні з перших в Україні застосовують сучасні екологічно чисті технології, серед яких, наприклад, метод очищення сферичного графіту без застосування шкідливих кислот.
Довідково:Raw Materials Week – це ключовий щорічний захід ЄС щодо видобувної промисловості, покликаний сприяти налагодженню контактів між українськими і європейськими компаніями та європейськими кредитно-фінансовими інституціями. У 2022 році форум відбувається всьоме під егідою Європейської Комісії. Організаторами Форуму є Директорат внутрішнього ринку, промисловості, підприємництва та малого й середнього бізнесу Європейської Комісії (DG GROW), Європейська Асоціація Сировинних Ресурсів (ERMA) разом з Державною службою геології та надр України за підтримки Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України.