BGV Group Management підписала Лист про наміри з Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) під час Ukraine Recovery Conference 2025 у Римі. Ця співпраця стане наступним важливим кроком після внесення проєкту BGV Graphite, який реалізовується на базі Балахівського родовища, до переліку стратегічних проєктів для Європейського Союзу, затвердженого Єврокомісією 4 червня 2025 року. Метою проєкту є будівництво гірничо-збагачувального комбінату на базі Балахівського родовища графітових руд та будівництво заводу з виробництва сферичного графіту (SPG) для літій-іонних батарей.
Документ визначає потенційну рамку співпраці між Європейським банком реконструкції та розвитку та компанією BGV, спрямовану на забезпечення стратегічного супроводу для подальшого розвитку проєкту BGV Graphite.
Олександр Наумик, генеральний директор BGV Group Management, прокоментував: «BGV Group Management та засновник компанії Геннадій Буткевич розвивають графітовий проєкт з 2018 року. Ми відчули потенціал критичних матеріалів (CRM) в Україні задовго до того, як світ звернув увагу на українські надра. Упродовж цих років команда проєкту працює відповідно до передових міжнародних стандартів і технологій та співпрацює з компаніями-лідерами по всьому світу. Усе це вкотре засвідчило, що в Україні вже зараз можна реалізовувати масштабні індустріальні проєкти найвищого рівня складності. Ми щиро вдячні ЄБРР, Єврокомісії та іншим партнерам за системну підтримку. Розвиток таких проєктів як BGV Graphite — це важливий крок не лише для розвитку гірничодобувного сектору, а й для посилення стійкості української економіки загалом. Це також потужний сигнал до міжнародних інвесторів для підтримки інших проєктів в Україні, які мають величезний ресурсний потенціал для Європи, впливають на економічну та технологічну безпеку регіону.»
Підтримка ЄБРР свідчить про велику довіру до потенціалу BGV Graphite і підкреслює стратегічне значення проєкту для забезпечення безпечного та сталого постачання критично важливих ресурсів у Європі. Це також відображає зростання міжнародної підтримки гірничодобувного сектору України та його інтеграції у світову екосистему.